AZ
RU
EN
XƏBƏRLƏR
16 Dekabr 2019
Təhsil RİM-in açıq birinciliyi keçirilib

Azərbaycan Qılıncoynatma Federasiyası və Təhsil Respublika İdman Mərkəzinin birgə təşkilatçılığı ilə 2006-2009 təvəllüdlü qılıncoynadanlar arasında açıq birinciliyə yekun vurulub.

 Azərbaycan Texniki Universitetinin İdman Sarayının qılıncoynatma zallarında keçirilən yarışda 100-də çox yeniyetmə və uşaq qılıncoynadan 3 kateqoriya üzrə mübarizə aparıb. Qaliblər həm şəxsi, həm də komanda yarışlarında qüvvəsini sınayıb:

Sablya.
Oğlanlar: 1.Nurlan Zeynallı, 2.Yaroslav Abaimov, 3.Murad Muradov,Rəsul Əliyev.
Qızlar: 1.Zərfiə Hüseynova, 2.Fidan Quliyeva, 3.Aliyah De La Kruz,Təranə Məmmədli.

Şpaqa.
Oğlanlar: 1.Səid Əliyev, 2.Aydın Qədirov, 3.İsa Samko,Nicat Səmədov.
Qızlar: 1.Lalə Hümbətova, 2.Fatimə Əsədullayeva, 3.Lalə Səttarova,Tamara Qavrilyuk.

Rapira.
Oğlan: 1.Daniel Verstakovas, 2.İsmayıl Ələkbərzadə, 3.Ömər İsmayılov,Ramal Cəfərzadə.
Qızlar: 1.Ameliya Məmmədova, 2.Fəridə Mirzəyeva, 3.Fidan Hüseynova,Məryəm Yolçuzadə.

Sablya (komanda)
Oğlanlar: 1. 7 nömrəli İOEUGİM (1-ci komanda), 2. 13 nömrəli İOEUGİM, 3. "Neftçi" İdman Klubu.
Qızlar: 1. 7 nömrəli İOEUGİM (2-ci komanda), 2.13 nömrəli İOEUGİM (1-ci komanda), 3. 7 nömrəli İOEUGİM (1-ci komanda), 7 nömrəli İOEUGİM (3-cü komanda).

Şpaqa (komanda)
Oğlanlar: 1. 7 nömrəli İOEUGİM (1-ci komanda), 2. 13 nömrəli İOEUGİM (1-ci komanda), 3. 7 nömrəli İOEUGİM (2-ci komanda).
Qızlar: 1. 7 nömrəli İOEUGİM (1-ci komanda), 2.13 nömrəli İOEUGİM (1-ci komanda), 3. 7 nömrəli İOEUGİM (3-cü komanda).

Rapira (komanda)
Oğlanlar: 1. 7 nömrəli İOEUGİM (1-ci komanda), 2.7 nömrəli İOEUGİM (2-ci komanda), 3. 13 nömrəli İOEUGİM.
Qızlar: 1. 13 nömrəli İOEUGİM, 2. 7 nömrəli İOEUGİM (1-ci komanda), 3. 7 nömrəli İOEUGİM (2-ci komanda)

Qaiblər diplom,medal və kubokla təltif olunublar.

 Çap etmək  Yuxarı  Geri

Paylaş


© Azərbaycan Qılıncoynatma Federasiyası
Müəllif hüquqları qorunur.
Unvan: Bakı ş., AZ 1065, Bakıxanov küç., 6,
Bridge Plaza, 10-cu mərtəbə
Tel: +994 (12) 499-85-66
Email: